Ankara Vestel Servisi

 • Vestel Ankara Servisi

  • 2020-07-14

  Vestel’in en çok tercih edilen ürünlerinden birisi olan çamaşır makinelerinizde sıklıkla karşılaşan sorunlara baktığımızda bunlardan bir tanesi çamaşır makinesinin su almaması sorunudur. Çamaşır makinesi su almıyor ise pek çok nedeni olabilir. Örneğin su giriş hortumu bükülmüş olabilmektedir.

  Hortumları kontrol edin ve bükülmemesi için önlemler alın. Su giriş hortumunda bir tıkanıklık varsa yine makine su almayacaktır. Su hortumu filtrelerini temizlemeyi ihmal etmeyin.

  Çamaşır makinenizin kapısı tam olarak kapalı değil ise su almada yine sorun yaşatabilir. Makinenizin kapısının iyice kapalı olduğundan emin olun. Ancak yine de problem çözülmüş değil ise telefonla destek hattımızdan Ankara Vestel Servisi olarak bizlere ulaşırsanız sizlere yardımcı oluruz.
  En sık kullanılan cihazlardan bir tanesi de kombilerdir. Kombilerde de sıklıkla bazı sorunlar karşımıza çıkıyor. Örneğin “kombinin su kaçırması normal mi” diye soranlar oluyor. Kalorifer tesisatında gerekenden fazla su eklenmiş ise su akıtma görülebilir, kontrol edin.

  Kombi tesisat bağlantıları doğru yapılmamış ise su sızdırıyor olabilir. Bunun da kontrol edilmesi gerekir. Hava tahliyesinde ortaya çıkmış bir arıza da su akıtmayı tetikliyor olabilir. Kombi su akıtma arızası için Ankara Vestel Servisi teknisyenlerimizden gerekli desteği alabilir ve su akıtma probleminden en hızlı şekilde kurtulabilirsiniz.

  Ankara Vestel Servisi, herhalde evlerde işyerlerinde en çok kullanılan ürünler beyaz eşyalardır. Öyle ki mutfaklarda fırınlar, buzdolapları ya da banyoda çamaşır makinesi olmadan hayat epey güç olurdu. Yıllardır değişen beyaz eşya modelleri ise ihtiyaçlara en iyi şekilde cevap verecek şekilde tasarlanıyor.

  VESTEL HER TÜRLÜ SERVİS İHTİYAÇLARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİR

  Günümüz şartları için en kullanışlı ve pratik cihazlar artık hemen her yerde rahatlıkla bulunabiliyor. Vestel markası ise ülkemizin en köklü markalarından bir tanesi olmakla beraber beyaz eşya ihtiyacına direkt olarak en iyi şekilde cevap veren markalardan bir tanesidir.

  Vestel markasının beyaz eşyaları, televizyon ve klimaları belki de gün içerisinde en çok kullandığımız cihazlar. Ancak bu tip cihazların da bakıma, temizliğe ihtiyaç duyduğu çoğu zaman unutuluyor. Bunun sonucunda ise parça arızaları, ömrünü erken tamamlama gibi ciddi problemlerle yüzleşmek zorunda kalınabiliyor.

  Ankara ilimizde Vestel kullanıcılarının hayli fazla olduğunu açıktır. Ankara Vestel Servisi olarak Vestel marka cihaz kullanan kişilere yerinde ve doğru yöntemle verdiğimiz hizmetler ile cihazlarını daha uzun süre, sorunsuz kullanmaları için yardımda bulunuyoruz.

  Peki, nedir sık bir şekilde karşılaştığımız Vestel beyaz eşyaklima ve televizyon arızaları? Bunlara örnek vermek gerekirse örneğin gıdalarımızı güvenle sakladığımız buzdolaplarındaki en bariz sorun soğutma yapmamasıdır.

  Neden bir buzdolabı soğutma yapmaz? Bunlardan birinci sebep dolabın kapı fitilinin eskimiş olması ve bu nedenle içeriye hava alıyor olmasıdır.

  Kapı fitilleri eskimiş ise değiştirilerek bu sorundan kurtulmak mümkündür. Buzdolabı içerisinde soğutmayı yapan bir gaz bulunmaktadır. Eğer herhangi bir sebepten bu gaz sızıyor ise yine soğutma yapmayacaktır. Kapı fitilinin değişimi, gerekiyorsa gaz kaçağı tespiti ve onarımı Ankara Vestel Servisi ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır.

  VESTEL SERVİS ANKARA OLARAK HER AN YANINIZDAYIZ

  Yemeklerimizi pişirdiğimiz fırın ve ocaklar herhangi bir nedenden arızalandığında yemek pişirme gibi önemli bir işimiz de aksayacak demektir. Fırın ve ocaklarda karşılaştığımız sık arızalara bakacak olursak ocaklarda alevin sağlanamaması bunlardan birisidir.

  Ocak gözünde alev sağlanamıyor ise gözenekler tıkanmış olabilir. Alev gözeneklerini çıkartıp kendiniz de sıcak su ile temizleyebilirsiniz. Ayrıca ocak bölmesine gaz gelmiyor ise gaz vanasını kontrol etmeli ve eğer gaz ile ile ilgili bir şikâyet var ise Ankara Vestel Servisi çağrı merkezimizi arayarak uzman desteği almanız yararınıza olacaktır.

  Banyolarda kullanılan, elbise ve çarşaflarımızın her an temiz olmasını sağlayan çamaşır makineleri de hassas cihazlardır. Çamaşır makinelerinde karşılaşılan rutin sorunlardan bir tanesi makinenin suyu almaması ya da boşaltmamasıdır.

  Eğer Vestel çamaşır makineniz suyu almıyor ise şebeke musluğunun açık olduğundan emin olmalısınız. Su giriş hortumunu kontrol etmeli, bükülmüş yad a ters dönmüş ise düzeltmelisiniz. Su giriş hortumunun filtreleri de tıkanmış olabilir, aralıklarla temizlemeyi ihmal etmeyiniz. Eğer makinenizin kapısı tam olarak kapatılmamış ise su alma işlemi başlamıyor olabilir.

  Eğer Vestel çamaşır makineniz suyu boşaltmıyor ise boşaltma hortumunu kontrol edebilirsiniz, tıkanmış olabilir. Pompa filtresi tıkanmış ise yine su boşaltma işlemi yapılamaz, pompa filtresi de temizlenmelidir.

  YEDEK PARÇA İHTİYAÇLARINIZ İÇİN HEMEN ARAYINIZ

  Ancak eğer pompa motoru bozulmuş ise değiştirilmesi gerekebilir. Bunun için Ankara Vestel Servisi operasyon merkezimizi arayabilir ve uzman teknisyenlerimizden çamaşır makinenizi kontrol etmesini isteyebilirsiniz. Makinenizin su boşaltmama sorununun kaynağı hızlı bir şekilde tespit edilecek ve gerekiyorsa orijinal Vestel yedek parça montajı yapılarak onarımı tamamlanacaktır.

  Vestel bulaşık makineniz çalışmıyor ise altında yatan pek çok neden olabilir. Ancak elektrik aksamlarını kendiniz kontrol edebilirsiniz. Örneğin cihaza elektrik geliyor mu? Fişin takıldığı prizin sigortası ya da ana sigorta atmış olabilir, kontrol ettiniz mi? Su giriş musluğu açık mı, su geliyor mu?

  Makinenizin programı seçilmiş mi ya da kapısı iyice kapanmış mı? Deterjan, tuz, yumuşatıcı olması gerektiği kadar konmuş mu ya da süzgeçler kontrol edilip tıkanıklık olmadığı anlaşılmış mı hepsi kontrol edilmelidir.

  Tüm bu kontrollerinizden sonra eğer anlamadığınız bir nokta varsa herhangi bir müdahalede bulunmanıza gerek yoktur. Ankara Vestel Servisi teknik birimlerimiz ile irtibata geçmeniz yeterli olacaktır. Personelimiz vakit kaybetmeden bulunduğunuz yere gelecek ve bulaşık makineniz için gerekli kontrolleri sağlayacaktır.

  Vestel marka tüm cihazlarınız için Ankara ilimizin en köklü firmasını tercih ederek güler yüzlü personelimiz ile hem ekonomik hem garantili hem de çözüm odaklı hizmet alabilirsiniz.

  Ankara Vestel Servisi, beyaz eşya ürünleri en sık tercih edilen markalardan bir tanesi olan Vestel’in başkentteki en geniş kapsamlı hizmet veren servisidir. Beyaz eşyalar hem banyo hem de mutfakta oldukça faydalı cihazlardır. Bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, kurutma makinesi ve klima gibi cihazlar bizlere aynı zaman da konforu da yaşatmaktadır.

  Bununla beraber Vestel televizyonlar da sık bir şekilde ev ve işletmelerde yerlerini alıyorlar. Vestel marka cihaz kullanıyorsanız mutlaka Vestel konusunda uzman bir ekipten destek almalısınız. 20 kılı aşkın süredir Vestel marka cihaz tamir, bakım ve yedek parça temini işlemlerini yapan firmamız bu anlamda profesyonel bir ekibe sahiptir.

  Vestel fırınlar birbirinden farklı özellikte insanlara sunuluyor. Mutfaklarımızın eksilmeyen cihazlarından olan fırınlarda bir takım arızalar ortaya çıkabiliyor. Hava gazı ile çalışan fırınların alevlenme bölümlerinde tıkanmalar oluşabiliyor.

  Gözeneklerin tıkanması ile büyük bir sıkıntı ortaya çıkabilir. Bu gözeneklerin iyi bir şekilde temizlenmesi gerekir. Alev gözenekleri çıkarılarak sıcak su ile temizlenmelidir. Ankara Vestel Servisi ekiplerimizden konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Çamaşırlar yıkandıktan sonra kurulama işlemi için Vestel’in kurutma makineleri kullanılmaktadır. Kurutma makinenizden iyi bir verim almak istiyorsanız makinenizi koyduğunuz alanın çok dar olmamasına ve mutlaka pencere ya da kapı ile havalandırma yapıldığından emin olmalısınız.

  Vestel kurutma makinenizin sıkma işlemini iyi yapmadığını düşünüyorsanız sonraki yıkamanızda dereceyi artırmayı deneyin. Ayrıca iyi bir sıkma işleminin gerçekleşmesi için cihazınızın ağzına kadar dolu olmaması gerekir, bu konuda da gerekli hassasiyeti göstermelisiniz. Vestel kurutma makinelerinize dair aklınıza takılan tüm sorular ve teknik destek hizmeti için Ankara Vestel Servisi ekiplerimizi arayabilirsiniz.

  Yaz aylarının en yoğun kullanılan cihazlarından bir tanesi klimalardır. Vestel’in birbirinden farklı özellikteki klimaları ortamı serinletmekte ve konfor sağlamaktadır. Klimaların ihtiyaca göre pek çok çeşidi bulunuyor. Split klima, salon tipi klimaçatı tipi klima, kaset tipi, pencere tipi, duvar tipi, gizli tavan tipi klimalar Vestel markası ile sunulmaktadır. Klimalar yıllık bakım isteyen cihazlardır. Vestel klimalarınız için Ankara Vestel Servisi klima birimlerimizden destek talep edebilirsiniz.

  Vestel’in banyolarda en sık kullanılan cihazlarından birisi çamaşır makineleridir. Tam otomatik olan çamaşır makineleri program dahilinde çalışmaktadır. Ancak bazen müşterilerimiz program takılıyor tarzında şikâyetlerle bizleri arayabiliyorlar.

  Çamaşır makinesinde program takılıyorsa mutlaka elektronik kart bakımı yapılmalıdır. Şayet bir arıza varsa hızlı bir şekilde onarılmalıdır. Bu ve bunun gibi sorunlarınız için Ankara Vestel Servisi tek numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Sayfamızı Paylaşın

Haberler

 • Ankara Kombi Servisi

  29 May 2020

 • Ankara Klima Servisi

  23 Apr 2020

 • Beyaz Eşya Servisi

  14 Mar 2020